Rodzaje Sadzonek Truskawek

Na rynku dostępne są trzy rodzaje sadzonek truskawek:

  • Sadzonki doniczkowane
  • Sadzonki frigo
  • Sadzonki zielone (kopane)

Wszystkie one mają swoje wady i zalety. Ale tak naprawdę, nie jest szczególnie istotne na jaki rodzaj sadzonek się zdecydujemy. Najważniejsze jest, żeby sadzonki były zdrowe!!!

A to może zagwarantować w Polsce tylko i wyłącznie Świadectwo kwalifikacji materiału szkółkarskiego wystawione przez PIORiN (Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa). Wszystko inne to lipa!

Stosunkowo niewiele jest w naszym kraju profesjonalnych, nadzorowanych przez PIORiN szkółek truskawek. W praktyce ogromna większość materiału używanego do nasadzeń (w tym również ogromnych, wielkotowarowych) pochodzi z plantacji, o których istnieniu PIORiN nawet nie słyszała. Najczęściej są to plantacje owocujące (nie szkółki!!!), dwu- lub nawet trzyletnie, które z prawdopodobieństwem bliskim 100% oferują sadzonki zainfekowane najróżniejszymi, niewidocznymi gołym okiem patogenami np. roztoczem truskawkowym, paskudnymi nicieniami, grzybami Phytophtora cactorum, będącymi sprawcą zgnilizny korony truskawek i skórzastej zgnilizny owoców, Phytophtora fragariae odpowiedzialnego za groźną chorobę kwarantannowączerwoną zgniliznę korzeni truskawek, jak również Colleotrichum acutatum powodującego antraknozę truskawki.

Szkółka Truskawek TOP-PLANT™ oferuje wyłącznie kwalifikowany materiał szkółkarski.

Kupując u nas sadzonki truskawek frigo możecie Państwo mieć pewność, że są one wolne od ww. chorób i szkodników oraz czyste w sensie odmianowym.

Polecamy:

  • sadzonki truskawek doniczkowane (ukorzenione rośliny w wielopakach)
  • sadzonki truskawek frigo doskonałych, sprawdzonych odmian, jak również wielu licencjonowanych nowości.  Są to rośliny rodem z wiodących ośrodków hodowli twórczej i zachowawczej odmian truskawek z Polski, Holandii, Włoch, Wielkiej Brytanii oraz USA (dotyczy to zwłaszcza odmian powtarzających).

Szukasz Porady? Chcesz zamówić? Zapytaj o dostępność i cenę!
Zadzwoń: +48 666 816 085 lub zostaw nam wiadomość: