Jak Uprawiać Truskawki z Frigo?

Tradycyjne sadzonki truskawek najlepiej sadzić w dni pochmurne, a po posadzeniu koniecznie obficie podlać. Jeżeli nie ma innego wyjścia i trzeba posadzić sadzonki w słoneczny dzień, to nie tylko powinno się je nawodnić, ale również nakryć ściółką ze słomy na okres około tygodnia.

Zabieg ten jest konieczny, aby sadzonka za szybko nie utraciła wody i odpowiednio przyjęła się do gleby. Kiedy już posadzimy sadzonki, musimy zadbać o odpowiednie ich przezimowanie, gdyż owoce pojawią się dopiero w roku następnym.

Sadzonki Truskawek Frigo są o wiele wygodniejsze w uprawie i nie są tak wymagające jak tradycyjne sadzonki zielone.

Frigo można sadzić od marca aż do czerwca i charakteryzują się one o wiele większą wytrzymałością i lepsza przyswajalnością.

Sadzonki frigo zazwyczaj przyjmują się całkowicie, nawet w glebie o gorszej jakości i już po około 10 tygodniach wydają pierwsze plony. Dzięki tego typu sadzonkom nie musimy martwić się okresem przezimowania, gdyż pierwsze plony uzyskujemy już w pierwszym roku uprawy.

Wymagania glebowe są podobne do tych w przypadku sadzonek zielonych, czyli najlepiej, aby podłoże było żyzne o lekkiej przepuszczalności i aby odczyn gleby był lekko kwaśny. Koniecznie odpowiednio wcześniej należy odchwaścić i przekopać glebę, a sadzonki aplikować do już uleżałej ziemi. W taki sposób uchronimy nasze frigo od nadmiernego osiedlenia się ziemi oraz odsłonięcia systemu korzeniowego. Zaleca się dzień wcześniej odpowiednio nawodnić zagony przeznaczone pod truskawki.

Charakterystyczne dla sadzonek frigo jest sadzenie ich dosyć głęboko, tak aby były one ledwo widoczne nad powierzchnia gleby. Nie należy się martwić takim pokryciem, gdyż ziemia i tak osiądzie i lekko odsłoni sadzonkę.

W przypadku frigo posiadamy bardzo dużą dowolność wyboru terminu sadzenia, a te następnie bardzo szybko wydają pierwsze plony i owocują. Ten typ sadzonek pozwala nam na znaczne wydłużenie sezonu zbioru oraz zmniejszenie ryzyka zachorowania truskawek.

Frigo nadają się do kilkuletniej uprawy, w kolejnych latach sadzonki te będą się zachowywać jak tradycyjne sadzonki zielone.

Decydując się na zakup tego typu sadzonek należy pamiętać, że ich ilość jest ograniczona i można je zakupić od marca do połowy maja. Dlatego lepiej jest wcześniej złożyć zamówienie, aby mieć pewność ich terminowego posadzenia.


Jakiej odmiany poszukujesz?
Zapytaj o dostępność i cenę.
Tel. +48 666 816 085
Lub poprzez formularz poniżej: